Bilimsel Araştırmalar

Sanayi Kuruluşlarında Mastercare Inversion Table Kullanımı

Hem Sosyal sorumluluk hem de iş gücü tasarrufu için

Kurumlarda Mastercare Gerekliliği

Devamını oku...
 

Sevilen bir spor olan bisiklet, hem bireysel hem de toplum sağlığı açısından çok verimli ve keyif veren bir spordur.

bayan-bisiklet

Bisiklet Sporunda Hareket Sistemi Üzerindeki baskıyı Mastercare Inversion Table Egzersizleri ile giderme-1

Hem uygulayana verdiği keyif, hem de aerobik karakterde bir spor olduğundan,  vücut yağının azaltılması ve genel vücut  formuna ulaşılmasında EN ÇOK ÖNERİLEN ve keyif veren bir spordur.

Ve sporu yaşam tarzı haline getirmek isteyenin, ilk  düşündüğü ve kolayca uygulayacağı bir spordur.

Ancak üzerinde durulması gereken çok önemli bir konu vardır :

BİSİKLET SPORUNDA, Aktif rol oynayan kas grupları, eklem yerleri, bağ doku, ve omurga,  bisikletle mesafe yapma ve uzun süren maratonlar sırasında çok etkilenir.

Tüm hareket sistemi, pedal çevirme ve gövdenin, öne eğik durumda uzun süreli kalması nedeniyle,  hem hareket sistemi üzerinde  sağlık sorunlarına, hem de hem sportif  performansa olumsuz etkileri olmaktadır..

Doğaldır ki bu durum, genel sağlık durumunu da olumsuz  etkileyerek, bel kaslarında, eklem yerlerinde, dizlerde, omurgada  basit ağrı ve acımalar oluşturur.

Bisikletle yapılan uzun mesafe koşularında öncelikle  bacak kasları, dizler,  femur ve tibia kemikleri, bağ doku, yani  ligament ve tendonlar çok etkilenir.

Bununla birlikte, pedal çevirme konumunda, omurganın aldığı kıvrık pozisyon nedeniyle, omurganın uzun süreli  bükülü durumda  olması, omurga kanalından geçen sinirlere baskı yaparak, çabuk yorulma, bel ve sırt bölgesinde extra ağrılara neden olur.

Aşırı yüklenmeden dolayı buna bağlı olarak, eklem kıkırdaklarını besleyen sinovial sıvının azalması da eklemlerin birbirine sürterek, aşınması ve bundan dolayı da hareket kısıtlaması meydana gelir.

Doğaldır ki, patella yani diz kapakları da bu baskıdan dolayı hem hücresel hem de mekanik yıpranmalara uğrar.

Peki,  çok sevdiğiniz bu sporu uygulamak, hatta uzun mesafe yapıp, hem  zevkin hem de formunuzun doruklarına varmak istiyorsunuz

Ancak, bu olumsuzlukları nasıl giderip, önlem alacağınızı biliyor musunuz ?

Bunun için çok doğal, basit ve bilimsel çözüm şu :

Saatlerce hep dik konumda ve  kıvrık pozisyonda kaldıktan sonra, kısa süreli yatay ve baş aşağı konumda kalarak eklem yerlerinizi ve omurganızı gerdirerek, tüm hareket sistemi ve omurga kanalından geçen sinirler üzerindeki baskıyı ortadan kaldırmak.

Bunun için, üst platformu hareketli, 15 veya 30 derece eğimli egzersiz masasında, Vücut ağırlığı ile uygulanan doğal traksiyon egzersizleri yapmanız.

Mastercare  Inversion Table'da, Vücut ağırlığınızla  uygulayacağınız, doğal çekme ve gerdirme egzersizlerini, günde sadece birkaç dakika yaparak, hem  bisiklet kullanma performansınızı arttıracak, hem de  eklem yerleriniz,sırt ve omurganızdaki baskıları ve olumsuzlukları gidererek, sağlıklı bir hareket sistemine kavuşacaksınız.

Mastercare Inversion Table ile omurga disklerinin doğal asimilasyon ile yenilenmesi sağlayacaksınız,

Bundan da Omurga diskleri ve eklem yerleri, sinovial sıvısı arttığı için, kuvvetlenecek.

Bisiklet kullanımınızla birlikte, gerek ön hazırlık gerek yarışma hazırlığı, gerekse, gezi turlarınız sonrasında,  yorgunluğun, kaslarınız ve eklemleriniz üzerinde neden olduğu, blokajı da ortadan kaldırmış olacaksınız,

Ve doğal olarak, Mastercare Inversion Table ile 5 dakikalık eğimli traksiyon egzersizleri ile, hem formunuzun hem de sağlığınızın doruklarına ulaşacaksınız.

 

Dolaşım bozukluğu ve stresi önleyin

alt

Kan dolaşım bozukluğu, stres ve yorgunluk hissi, dolaşım bozukluğunun en önemli göstergesi soğuk el ve ayaklar olduğu gibi, ani oluşan kramplar da olmaktadır.

Günün yorgunluğu, stres, omurga kanalı boyuınca uzanan binlerce kilometre uzunluğunda ki sinirlerin baskı altında kalmasından kaynaklanmaktadır.

Devamını oku...
 

Eklem yerleri ve bağ dokunuzu güçlendirin !

 Yaşam süresince hareket sistemimizin en önemli ögeleri olan eklem yerlerimiz ve bağ dokularımız birçok olumsuz çok etki ve yük altında kalmaktadır.

Vücudumuzun ayakta durması ve hareketini sağlayan, kas ve iskelet sistemimiz birbirleri ile eklem ve bağ dokular vasıtasıyla sıkıca tutturulmuş durumdadır.

Kaslarımızı kemiğe bağlayanlara dokuya tendon, kemiklere bağlayanlara ise ligament adı verilir.

Eklem yerlerinin hem yaş hem de birçok travma ve semptomlara bağlı olarak aşınmasının, bağ dokuları da olumsuz etilemesine neden olmaktadır.

Devamını oku...
 

Omurganızı koruyun !

Omurga hastalıkları, gelişmiş toplumlarda sık karşılaşılan ve sakatlığa yol açan sorunlardan biridir.Yapılan araştırmalar herkesimde olduğu gibi bilhassa okul çağı çocuklarında omurga sorunları ve dolayısıyla bel ağrısı görülme oranının yüzde 70 olduğunu gösteriyor.

Çocuklukta bel ağrısı çekenler, ilerleyen yaşlarda da bel ağrısı riski taşımaktadırlar.

Bu nedenle herkese olduğu gibi bilhassa okul çağındaki çocuklara ve gençlere, omurga sorunlarını önleme ve bel ağrısından korunma eğitiminin verilmesi ve ergonomik olarak doğru ekipmanların seçilmesi ve kullanılmasına yönlendirilmelerini sağlamak gerekir” 

Devamını oku...
 

İsveç Mastercare Back-A-Traction, sırt, bel , boyun, omuz ağrıları, kalça ve diz sorunlarını gidermede etkin ve güvenilir bir sistemdir. İşyerinizde oluşturacağınız bir " Back Concept" ile bütün bu sorunları kontrol altında tutup, büyük bir iş gücü tasarrufunda bulunabilirsiniz. 

Bütün dünyada 1987 ‘den beri, tıp doktorları, fizyoterapistler, kiropraktikler ve birçok konu ile ilgili kişi ve kuruluşlar tarafından, rehabilitasyonlarda, sırt, boyun, omuz, kalça ve dizlerdeki eklem problemlerinde ve tedavilerinde başarıyla kullanıldı.  

Mastercare Konsepti, İsveç’de tıp doktorları ve fizyoterapistlerin konu üzerinde uzun yıllardır yapmış oldukları çalışma ve araştırmaları sonucunda sağlamış oldukları büyük tecrübelerle geliştirilmiştir.

Devamını oku...
   


Sayfa 2 / 2