Bilimsel Araştırmalar

Eklem yerleri ve bağ dokunuzu güçlendirin !

 Yaşam süresince hareket sistemimizin en önemli ögeleri olan eklem yerlerimiz ve bağ dokularımız birçok olumsuz çok etki ve yük altında kalmaktadır.

Vücudumuzun ayakta durması ve hareketini sağlayan, kas ve iskelet sistemimiz birbirleri ile eklem ve bağ dokular vasıtasıyla sıkıca tutturulmuş durumdadır.

Kaslarımızı kemiğe bağlayanlara dokuya tendon, kemiklere bağlayanlara ise ligament adı verilir.

Eklem yerlerinin hem yaş hem de birçok travma ve semptomlara bağlı olarak aşınmasının, bağ dokuları da olumsuz etilemesine neden olmaktadır.

Devamını oku...
 

Omurganızı koruyun !

Omurga hastalıkları, gelişmiş toplumlarda sık karşılaşılan ve sakatlığa yol açan sorunlardan biridir.Yapılan araştırmalar herkesimde olduğu gibi bilhassa okul çağı çocuklarında omurga sorunları ve dolayısıyla bel ağrısı görülme oranının yüzde 70 olduğunu gösteriyor.

Çocuklukta bel ağrısı çekenler, ilerleyen yaşlarda da bel ağrısı riski taşımaktadırlar.

Bu nedenle herkese olduğu gibi bilhassa okul çağındaki çocuklara ve gençlere, omurga sorunlarını önleme ve bel ağrısından korunma eğitiminin verilmesi ve ergonomik olarak doğru ekipmanların seçilmesi ve kullanılmasına yönlendirilmelerini sağlamak gerekir” 

Devamını oku...
 

İsveç Mastercare Back-A-Traction, sırt, bel , boyun, omuz ağrıları, kalça ve diz sorunlarını gidermede etkin ve güvenilir bir sistemdir. İşyerinizde oluşturacağınız bir " Back Concept" ile bütün bu sorunları kontrol altında tutup, büyük bir iş gücü tasarrufunda bulunabilirsiniz. 

Bütün dünyada 1987 ‘den beri, tıp doktorları, fizyoterapistler, kiropraktikler ve birçok konu ile ilgili kişi ve kuruluşlar tarafından, rehabilitasyonlarda, sırt, boyun, omuz, kalça ve dizlerdeki eklem problemlerinde ve tedavilerinde başarıyla kullanıldı.  

Mastercare Konsepti, İsveç’de tıp doktorları ve fizyoterapistlerin konu üzerinde uzun yıllardır yapmış oldukları çalışma ve araştırmaları sonucunda sağlamış oldukları büyük tecrübelerle geliştirilmiştir.

Devamını oku...
   


Sayfa 2 / 2