Dolaşım bozukluğu ve stresi önleyin

alt

Kan dolaşım bozukluğu, stres ve yorgunluk hissi, dolaşım bozukluğunun en önemli göstergesi soğuk el ve ayaklar olduğu gibi, ani oluşan kramplar da olmaktadır.

Günün yorgunluğu, stres, omurga kanalı boyuınca uzanan binlerce kilometre uzunluğunda ki sinirlerin baskı altında kalmasından kaynaklanmaktadır.

Sinirlerde gün boyu giderek artan baskı, vücudumuza hayat veren kan dolaşımını çok olumsuz etkilemekte ve bunun sonucu olarak da, kan sirkülasyonun ve oksijenlenmenin az olduğu vücut bölümlerinde çeşitli rahatsızlıklar yaşamamıza neden olmaktadır.

altMastercare Inversion Table ile15 veya 30 derece baş aşağıda eğimde yapılan doğal gerdirme egzersizleri, baş üzerinde ki yüklenmeyi azaltarak, tüm vücutta ki kan sirkülasyonunu arttırıp, vücuttan yerçekimin etkisinin kaydırılmasıyla, kan dolaşımını hissedilir derecede etkilemektedir.

Bilindiği gibi damarlarda kan birikmesi ve dolaşım bozukluğunun neden olduğu ve daha ziyade bayanların sıkça yaşadıkları varis sorunlarını da, damarlarda ki kan sirkülasyonunun artarak, kanın girdaplı bir şekilde akması ile giderebilmektedir.

Tansiyon şikayetlerinin en sık görünen sorunları da baş dönmesi ve görme sorunlarıdır. 15 derecelik bir eğimle, beyne ve diğer organlara daha fazla kan sirkülasyonu sağlanmakta ve daha fazla oksijen gönderilmektedir.

Atardamarlar ve diğer kılcal damarlarda artan kan sirkülasyonu ve bunun  doğal sonucu olan damarlarda genişleme ve oksijenlenme, kardio vasküler yönden mükemmel bir sonuç sağlamaktadır. Bu da tüm sağlığı çok olumlu etkileyen bir durumdur.