Spor Tesislerinde Mastercare Inversion Table Kullanım Gerekliliği

spor-mastercare-nversion table-k

 Bütün spor branşlarında, ister amatörce ister profesyonelce uygulansın, bütün spor branşları için yapılan teknik ve performans arttırıcı antrenmanlar ve yarışlar, maçlar,  başta omurga olmak üzere, tüm hareket sistemini büyük ölçüde zorlayarak baskı altında bırakmaktadır.

Bunların yanı sıra, eklemlerde oluşan yükleme ve zorlamaların aşınmalar ve eklem sıvılarının azalmasına sebep olması da ayrı bir sorundur.

Herhangi bir sportif aktiviteye başlamadan evvel tüm vücudun hareketlere hazırlanması, bağ doku ve kasların ısıtılarak elastik hale getirilmesi, sakatlanma riskinin azaltılması  gerekir.

Tabii ki, maç veya antrenman öncesi,ve sonrası da, gerilmiş olan kas liflerininnormal istirahat uzunluğuna dönerek rahatlatılması ve soğutulması, sporcu sağlığı ve performansı açısından çok önemli bilimsel bir kuraldır.

Bu amaçla, MASTERCARE INVERSION TABLE ile, vücut ağırlığı kullanılarak baş aşağı eğimde  yapılan doğal çekme egzersizleri hem normal hem de sportif yaşamda, hareket sisteminin sigortası olmaktadır.

Mastercare Inversion Table’ı antrenman öncesi ve sonrası düzenli kullanarak, hem omurga ve eklem sağlığınızı hem de yorgunluğunuzu giderip, gün boyu oluşan stresin üstesinden kolayca gelip, sağlıklı bir hareket sistemine sahip olmanın mutluluğunu yaşıyabilirsiniz.  

Tüm spor branşları için, Eğimli konumda yapılan gerdirme egzersizleri, eklem yerlerinde, bağ dokularda ve sırtta büyük bir rahatlama meydana getirerek, damarlardaki kan sirkülasyonunu arttırarak, kasların yorgunluğu atmasını ve tüm metabolizmanın oksijenlenmesini.sağlar.

Özetle belirtirsek, Mastercare Back-A-Traction sistemin hareketli sırt platformu ile yapılan iyileştirici egzersiz programı,

Tüm spor branşlarında ki sporcu ve atletlerde sıkça oluşan omurga baskı ve gerginliklerini azaltır, gerdirme etkisi ile iyi bir ısınma sağlar,

kasları ve eklem yerlerini esnek duruma getirir, bağ dokunun yani ( tendon ve lişgamentlerin ) kuvvetlenmesini sağlar, kan sirkülasyonunu arttırır.

Böylece hem sportif performas arttışı hem de sağlıklı bir hareket sistemine  sahip olunur.

 

 

Bu nedenle MASTRECARE INVERSION TABLE KULLANIMI VE EGZERSİZLERİNİ, hangi spor branşına mensup olunursa olunsun, tesis içinde özel bir kullanım bölümü oluşturarak, MUTLAKA ANTRENMAN SİSTEMLERİNİN İÇİNE DAHİL ETMELİDİR.