Sanayi Kuruluşlarında Mastercare Inversion Table Kullanımı

İsveç Mastercare Back-A-Traction, sırt, bel , boyun, omuz ağrıları, kalça ve diz sorunlarını gidermede etkin ve güvenilir bir sistemdir. İşyerinizde oluşturacağınız bir " Back Concept" ile bütün bu sorunları kontrol altında tutup, büyük bir iş gücü tasarrufunda bulunabilirsiniz. 

Bütün dünyada 1987 ‘den beri, tıp doktorları, fizyoterapistler, kiropraktikler ve birçok konu ile ilgili kişi ve kuruluşlar tarafından, rehabilitasyonlarda, sırt, boyun, omuz, kalça ve dizlerdeki eklem problemlerinde ve tedavilerinde başarıyla kullanıldı.  

Mastercare Konsepti, İsveç’de tıp doktorları ve fizyoterapistlerin konu üzerinde uzun yıllardır yapmış oldukları çalışma ve araştırmaları sonucunda sağlamış oldukları büyük tecrübelerle geliştirilmiştir.

.

Bu sistemde, tüm omurga ve eklem yerleri 15-30 derecelik eğimde ve hareketli platformda kombine edilen, basit terapi egzersizleri ile çalıştırılma esasına dayanmaktadır.

Yatay konumda hareketli sırt platformu ile yer çekiminden istifade ile, sadece vücut ağırlığı kullanılarak ve herhangi bir yükleme olmaksızın, serbestçe yapılan doğal gerdirme egzersizleri, tüm vücutta meydana gelmiş olan gerginliği, stresi, yorgunluğu ve ağrıları ortadan kaldırıp, kan dolaşımını hızlandırarak,tüm vücudun rahatlamasını sağlamaktadır.  

Mastercare Back-A-Traction’un faydaları :     

• Ağrıları giderir
• Eklem sıvısını arttırıp, eklem ve disklerin güçlenme ve oksijenlenmesini sağlar
• Hazımsızlığı önler,
• Gerdirme ile kasların sıkılaşmasını sağlar,
• Kan sirkülasyonu arttırır ve esneklik sağlar,
• Tüm vücutta mükemmel bir rahatlama hissi oluşturur.!

Günde 5 dakika bile uygulansa, şu problemler giderebilmektedir

 Kronik Sırt ve Bel, Göğüs ve Boyun Ağrısı,
• Omuz ve Boyun Ağrısı  
• Kas Ağrısı
• Bel Fıtığı
• Dejeneratif Disk Sorunu
• Siyatik
• Rheumatoid spondylitis ve ankylosing spondylitis  
• Skolyoz
• Sırtta Yorgunluk ve halsizlik hissi
• Kalça ve Diz Eklemi Artirit  
• Kemik Erimesi
• Omurga Kanalı Daralması  
• Spondylolisthesis
• Duruş Bozukluğu Sorunları

 İş kesimi olarak düşündüğümüz zaman bütün gün bilgisayar başında veya işin başında yoğun geçen saatlerin, hareket sistemine dolayısıyla omurgaya ve sinir köklerine yapmış olduğu baskılar, insanların gün boyu stres ve yorgunluk hissetmesine neden olmaktadır..

Bunu da gidermek için ister ofiste ister evde günde bir kaç dakikalık Mastercare Inversion Table ile traksiyon ve basit doğal egzersizleri uygulamak sağlık yönünden fevkalade olumlu olmaktadır.

Bugün sanayi kuruluşları bel ve sırt ağrıları konusunda iş gücü  kaybını da düşündükleri için bu konuda bir araştırma yaptırmış durumdalar.

Bel ağrısı sırt ağrısından dolayı işe gitmeyenlerin endüstriye milyarlarca dolar iş gücü kaybı meydana getirdiğini hesaplayan İsveçteki ünlü sanayi kuruluşu Volvo, kendi bünyelerinde bir rehabilitasyon merkezinde Mastercare Inversion Table’ lardan oluşan bir “ Back Concept” “ Rehab Center”, fizik tedavi bölümü oluştururak, bel ve sırt ağrısı veya eklem problemi yaşayan iş görenlerini orada tedaviye tabi tutarak iş gücü kaybını da önleyebilmektedirler.

Günlük yaşam, sportif kullanım veya bireysel kullanım olsun, vücut ağırlığını kullanarak doğal ve basit traksiyon, gerdirme ve esnetme egzersizleriyle, omurga sağlığını, eklem problemlerini gidererek, kas spazmlarını çözmek, kan dolaşımını hızlandırmak, sindirim bozukluklarını, yorgunluğu ve stresi ortadan kaldırarak, rahat bir hareket sistemine ulaşmak için her zaman uygulanması mükemmel bir sistemdir..

Günde sadece 2-3 dakikanızı ayırsanız bile ömür boyu sağlıklı bir hareket sistemine sahip olmanız kendi elinizde.

Hangi meslekten olursanız olun omurganız gün boyu baskı altındadır. Yaşam boyu omurga ve hareket sistemi sağlığınız için evinizde ofisinizde veya sağlık kuruluşunuzda mutlak Mastercare Inversion Table bulundurun.

Avrupa CE Lisanslı Mastercare Inversion Table 1.Sınıf tıbbi kuruluş onayına sahiptir.-

Bu nedenle kurumlarda, MASTERCARE BACK A TRACTION BİRİMİ oluşturarak; işgörenlerin rahatsızlıklarını müessese bünyesinde önleyebilmek mümkün olmaktadır.

“MÜESSESEDE – ÇALIŞMA VE MESAİ SAATLERİ İÇİNDE “  bu sorunların önleminin alınması, üst düzey bir kurumsal prestij ve çok önemli bir iş gücü tasarrufu sağlayarak, hem çalışanlara yeni bir hizmet vermenin hem de toplum sağlığında çok önemli bir uygulamayı başlatmış olmak çok önemli bir husudur.

SONUÇ

Müessese içinde iş görenlerin her zaman muzdarip olabileceği, Sırt, Bel, Eklem Yeri, Kas Ağrı ve Spazmları, Sinir Köklerindeki baskılardan oluşan sorunları ortadan kaldırmakla  birlikte, onların genel sağlıkları ile ilgili olan kan dolaşımı, sindirim sistemi ve genel vücut dengelerini sağlamak için her zaman MASTERCARE en uygun ve kolay çözümdür.

Mastercare Back-A-Traction, Inversion ( Eğimli ) traksiyon cihazları içinde bilimsel olarak test edilen tek üründür

 “ MASTERCARE – BACK CARE SYSTEM BACK CONCEPT “ birimini kurumlar için vazgeçlimezdir.

UYGULAMA :

Müessese de ihtiyaca göre oluşturulacak BACK CONCEPT REHABILITASYON BİRİMİ “ için,  6 – 12 – 18 ve üzeri sayıda CN-A1 INVERSION TABLE kullanılabilir.

Bu konu ile ilgili olarak, Mastercare Türkiye Mümessili SPORMERKEZİM SPORTS EDUCATION CONSULTING kuruluşumuz, Online Spor Eğitim Sitemiz www.spormerkezim.com , www.spormerkezim.com.tr e-shop ve www.mastercare-tr.com  KURUMSAL PAZARLAMA DİREKTÖRLÜĞÜMÜZ her zaman yanınızda olup size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

SAYGILARIMLA,

EROL UĞUR

 
TÜRKİYE MASTER DİSTRİBÜTÖRÜ
INT.MASTER SPORTS EDUCATOR